
Repülőrajtot vettünk 2016-ban, még két hónap sem telt el az évből, de máris számos új felméréssel, rendezvénnyel hallattuk a hangunkat (ezekről bővebben lejjebb olvashat). Az országot sújtó súlyos korrupciós helyzet aktív cselekvésre – és persze folyamatos, elmélyült, az összefüggéseket feltáró gondolkodásra – ösztönzi a csapatunkat, amely az idei évben nagy örömünkre további két kollégával bővült. Miként a néhány hét múlva véglegessé és nyilvánossá váló új, hároméves stratégiánk kimondja: a jövőben a fővároson kívüli településekre is jobban figyelünk majd, és ahol csak lehet, igyekszünk leleplezni a korrupciót, beleértve annak nehezen tetten érhető, rendszerszintű, sőt néha legalizált részét is.
Már eddig is számos, a hazai helyzetet leíró, tényekkel alátámasztott megállapításunkat vette át a közbeszéd – az állam foglyul ejtésétől kezdve, a haveri kapitalizmuson keresztül az uniós projektek rendszerszintű túlárazásáig. Fontosnak tartjuk, hogy aktív kommunikációnkkal ráébresszük az állampolgárokat arra, hogy a korrupcióba nem szabad beletörődni. Az elmúlt év fejleményeihez tartozik, hogy két olyan IT-eszközt fejlesztettünk – egy, a közbeszerzések kockázatait jelző rendszert, valamint egy olyanalkalmazást, amelyen keresztül az állampolgárok uniós beruházásokat értékelhetnek -, amelyek arra alkalmasak, hogy a lakosságot is bevonjuk a korrupció elleni küzdelembe.
A korrupció hosszú évtizedek óta mérgezi az itteni viszonyokat, ami nemcsak morális zülléshez, hanem gazdasági anomáliákhoz is vezet. A korrupciónak súlyos ára van, s ezt az állampolgárok fizetik meg. A TI-ban azt tartjuk feladatunknak, hogy katalizáljunk minden olyan törekvést és igényt, amely egy átláthatóbb és a korrupciónak kevésbé kitett társadalom és gazdaság irányába mutat. Ehhez kérjük továbbra is az Ön támogatását, mert meggyőződésünk, hogy sikert csak közösen érhetünk el. Küzdjünk együtt a korrupció minden megnyilvánulási formája ellen!
Üdvözlettel,
Martin József Péter