Óbuda-Békásmegyeren és Terézvárosban is ötletelő műhelyeket tartott a kerületi közösségi költségvetés támogatására a Transparency International Magyarország. Az eseményeken több tucatnyi kreatív, megvalósítható javaslatot tettek lakosok arra, hogy mire költse a helyi önkormányzat a programokra szánt keretet.
Kutyás szemléletformáló esemény, fenntarthatóságról szóló óvodai tanösvény, coworking sarok. Többek között ilyen újszerű ötletek is születtek az elmúlt hetekben a helyi önkormányzatok és a Tl Magyarország ötletelő műhelyein. Az események a párbeszéden és átláthatóságon alapuló javaslatok készítést hivatottak támogatni a helyi részvételi költségvetés programok keretében.
Az ötleteléshez használt módszer a helsinki részvételi költségvetésből származik. A lényege, hogy az egyes asztaloknál ülő, egymást nem ismerő lakosok játékos módon, kártyák segítségével vitathatják meg egy-egy körzet problémáit, és a megoldásukra közös kezdeményezéseket alkotnak meg figyelembe véve a változatos lakossági igényeket. A javaslattételi szempontok betartását az önkormányzatok különböző területekről érkező szakértői segítik, így az események arra is módot adnak, hogy a résztvevők válaszokat kapjanak a kérdéseikre, közelebbről lássák az önkormányzatok működését, és így valóban kivitelezhető kezdeményezéseket indíthassanak. Ugyanakkor az önkormányzatok számára is szemléletformálóan hat a lakossági problémák és kérdések megismerése.
Áprilisban Terézvárosban indult el a kerület történeték első közösségi költségvetés programja. A TI Magyarország az április 23-i nyitóeseményen a Hunyadi téren tartott ötletelő műhelyfoglalkozást a helyi lakosokkal.
Az elmúlt hetekben öt alkalommal lakossági fórummal egybekötött ötletelő műhelyfoglalkozást tartottunk a III. kerületben is Óbuda-Békásmegyer Közösségi Költségvetési programjának keretében a helyi önkormányzat munkatársaival közösen.