A világ leggazdagabb exportőr államait tömörítő OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) 1997-ben fogadta el a megvesztegetés elleni Egyezményét, mely a külföldi hivatalos személyek megvesztegetése elleni küzdelemre összpontosít.
Az Egyezményt 38 ország írta alá azzal a céllal, hogy harcot indítsanak a „házon belüli” korrupció ellen. Az Egyezmény elsősorban a nagy nemzetközi tranzakciók során elkövetett visszaélésekre fókuszál.
A Transparency International folyamatosan követi az Egyezmény céljainak megvalósulását, munkájáról évről évre jelentést tesz közzé.
Külföldi befektetések korrupciós kockázatai
A külföldi vesztegetést tiltó országok állítják elő a világexport kétharmadát, ez azonban nem jelenti azt, hogy a globális kivitel döntő része valóban mentes lenne a korrupciótól, állítja Transparency International (TI) Berlinben működő központja. A korrupció ellen világszerte küzdő szervezet augusztus 20-án nyilvánosságra hozott tanulmányából kiderül, hogy a Gazdasági Fejlődési és Együttműködési Szervezet (OECD) külföldi hivatalos…
A legnagyobb exportőr országok még mindig szemet hunynak a vesztegetések fölött
A legnagyobb exportőr országoknak sokkal többet kell tenniük azért, hogy vállalataik ne vesztegetéssel szerezzenek piacokat és megrendeléseket a külföldi befektetések során – áll a Transparency International által a külföldi hivatalos személyek megvesztegetése elleni egyezmény végrehajtásáról készített jelentésében. Ezt az egyezményt 40 állam, köztük számos jelentős exportőr ország írta alá 1997-ben. Az egyezmény célja az, hogy…
OECD Progress Report 2012
Nemzetközi szinten növekszik a külföldön vesztegetéssel üzletet szerző vagy a helyi szabályokat kijátszó cégek elleni büntetőeljárások és egyéb eljárások száma, de Magyarországon ennek nem látszanak nyomai a hatóságok tétlensége miatt – áll a Transparency International ma nyilvánosságra hozott jelentésében. „A korrupció exportja?” címmel kiadott jelentésében az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) külföldi tisztviselők megvesztegetése…
OECD PROGRESS REPORT 2011
A Transparency International 37 országban vizsgálta az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) külföldi tisztviselők megvesztegetése elleni egyezményének végrehajtását, melyben Magyarország a legrosszabb besorolást kapta. A nemzetközi korrupció ellenes szervezet jelentésének magyarországi fejezete az antikorrupciós tevékenységek összehangolását és a megelőzés fontosságát hangsúlyozza.A Transparency International (TI) nyilvánosságra hozta legfrissebb kutatását, melyben az OECD külföldi hivatalos személyek…
OECD PROGRESS REPORT 2010 – Magyarország gyenge minősítést kapott
A Transparency International (TI) nemzetközi központja ma hozta nyilvánosságra kutatásának eredményét, mely 36 országban vizsgálta a külföldiek vesztegetését tiltó OECD Egyezmény megvalósulását. A 2010-es Jelentés megállapítja, hogy az aláíró országok kevesebb, mint a fele teljesíti az 1999-ben életbe lépett Egyezménnyel kapcsolatos követelményeket. Az Egyezményt aláíró országoknak még mindig alig ötödére jellemző annak aktív végrehajtása és…
OECD PROGRESS REPORT 2009 – Politikai elkötelezettség nélkül zátonyra futhat az OECD korrupció-ellenes programja
A világ gazdaságát meghatározó országok sikertelenek a korrupció visszaszorításában – ez derült ki a Transparency International (TI) ma megjelent kutatásából, mely a korrupció-elleni küzdelem céljával aláírt OECD-egyezmény megvalósulását vizsgálta 36 országban. Magyarország szinte semmit nem tesz a korrupcióellenes program céljainak eléréséért. A kedden megjelent jelentés szerint a vizsgált 36 ország közül mindössze négy mutatkozott aktívnak…